Night show

Unikátna celoslovenská premiéra nočných akrobatických letov so svetelnými a pyrotechnickými efektmi, sa na Slovensku bude konať po prvýkrát, a to 6.-7. máj 2022 na Letisku Piešťany. 

Night Show ponúka niečo, čo tu ešte nebolo!

Premiérová Night Show bude unikát, ktorý v sebe zahrnie fantastickú:

  • multimediálnu show,
  • nočné nafukovanie a nasvecovanie balónov podľa sprievodnej hudby,
  • veľkolepé nočné letecké predstavenie/špeciálne pyrotechnické efekty umiestnené na lietadlách budú kombinované pozemnými efektmi, podľa druhu leteckej ukážky. Pyrotechnika bude na vrtuľníku maďarského tímu HELIFORCE DETONICS S.A., poľského tímu MAREK CHOIM AEROBATICS a na štyroch lietadlách českého tímu Ladislava Ábela,
  • hudobný ohňostroj – scénická pyrotechnická show v sprievode hudby,
  • laserová show- tematická laserová show v sprievode hudby/bude použitá kombinácia RGB laserových projektorov Kvant spectrum 20W a Kvant spectrum 30W. Celkove 10 laserov. Zaujímavosťou je to, že napríklad laserové ukazovátko má silu vysielaného lúča asi 5mW (miliwattov),
  • poprvýkrát na Slovensku – show so 100 dronmi,

„Čo pre mňa znamená night show? Tak ako bola kedysi pre mňa výzva začať organizovať Medzinárodné letecké dni SIAF, tak rovnaký pocit zažívam a takú istú výzvu vnímam aj pri organizovaní nočnej leteckej show,“ hovorí riaditeľ Festivalu letectva, Hubert Štoksa. Viac o jeho vízii a príprave na túto na Slovensku jedinečnú aktivitu sa dočítate v rozhovore s riaditeľom Festivalu letectva v Piešťanoch.

Video je ilustračné.

Flying Dragons uvidíte v programe FLP 2022.

MI2, HELIFORCE uvidíte v programe FLP 2022.

OV 10 BRONCO uvidíte v programe FLP 2022.

Dronovú show uvidíte v programe FLP 2022.

MAREKA CHOIMA uvidíte v programe FLP 2022.

L 29 s lasermi uvidíte v programe FLP 2022.

Scandinavian airshow uvidíte v programe FLP 2022.

KTORÉ DNI POČAS FESTIVALU LETECTVA BUDE NOČNÁ SHOW?
Nočnú show uvidíte na Festivale letectva v piatok a v sobotu večer. 

JE POTREBNÁ ŠPECIÁLNA VSUPENKA NA NOČNÚ SHOW?
Nie, platí vám vstupenka, ktorú máte zakúpenú na piatok, resp. sobotu. 

KEDY ZAČNE A SKONČÍ NOČNÁ SHOW?
Celú túto jedinčnú aktivitu sme rozdelili na 3 časti, lietanie večer, za šera a v noci. Večerná show začína o 17:00, šero začína o 19:30 a nočná show o 21:00. Program skončí o cca 23:00.

BUDE KATERING NA LETISKU FUNGOVAŤ A VEČER?
Samozrejme, katering bude fungovať aj počas večera.

INFORMÁCIA PRE RODIČOV

Letecká šou, ktorá sa bude konať za šera a noci je vhodná aj pre deti. Je však na zvážení každého rodiča, aby dôsledne prehodnotil vek dieťaťa, jeho psychickú vyspelosť a schopnosť celkového spracovania takejto akcie. Je dôležité si uvedomiť, že letecké ukážky budú podporované pyrotechnickými efektami a akcia bude ukončená ohňostrojom. Z uvedeného dôvodu je vhodné chrániť sluch detí vhodnými prostriedkami.

Menu

This content will appear inside a popup…