Predstavíme vám dvoch maďarských účastníkov, pánov majstrov pilotov, ktorí v dňoch 6. až 8. mája 2022 predvedú na Festivale letectva v Piešťanoch neuveriteľné výkony.

Prvý z nich je súčasťou každého leteckého podujatia a už dávno si získal srdcia všetkých slovenských fanúšikov. Zostavu svojho letového vystúpenia má väčšinou nakreslenú rukou na jednom hárku papiera. Nikto nikdy nevie, z ktorej svetovej strany priletí. Oblohu vie posiať srdcami venovanými ženskému osadenstvu, ale aj extrémnymi manévrami, pri ktorých návštevníkom tuhne krv v žilách. Aj ten druhý sa predstavil na Slovensku už niekoľkokrát so svojou unikátnou šou, po ktorej vo vás tiež zanechá pocit, že meniť hranice fyzikálnych zákonov nie je nič nemožné.

Najzvučnejšie meno v európskom letectve a leteckej akrobacii – Zoltán Veres

Legendárneho maďarského pilota a akrobata Zoltána Veresa zažil na leteckých dňoch snáď už každý z nás. Kráľa oblohy a miláčika fanúšikov letectva ste mohli naposledy vidieť na Medzinárodných leteckých dňoch SIAF 2021 v Malackách, ale aj v roku 2019 práve na Festivale letectva v Piešťanoch. So svojím strojom Extra 330 SC predvedie počas dňa dych-vyrážajúce manévre v atraktívnom 20-minútovom vystúpení.

 Lajosh Imreh s unikátnou šou cez deň i za súmraku

Vystúpenie, ktoré určite bude stáť za to, predvedie aj maďarský pilot, Lajosh Imreh na vrtuľníku Mi-2 Heliforce. Podobne ako „Zoli,“ aj on patrí k zvučným menám súčasného európskeho letectva, pretože so svojím strojom dokáže plachtiť v oblakoch a vykúzliť nejeden ohromujúci manéver. Počas dňa i za súmraku očarí fanúšikov Festivalu letectva a s efektnými dymami sa im postará o nezabudnuteľné zážitky.