Takmer štyridsať lietadiel odstavených v lukratívnej zóne piešťanského letiska je to, čo by si návštevníci Festivalu letectva v Piešťanoch nemali nechať ujsť.

Vitajte v Aerosalóne!

Aký by to bol letecký festival bez statických ukážok rôznych druhov lietadiel? V rámci Festivalu letectva 2020 v Piešťanoch pripravujeme špeciálne vyhradený prezentačný priestor s označním Aerosalón. Jeho hlavnou myšlienkou je poskytnúť priestor spoločnostiam, organizáciám a inštitúciám spojených s výrobou, prevádzkou, obchodom a vzdelávaním v oblasti civilného a športového letectva. Naším zámerom je podporiť československé letectvo a propagovať letecký priemysel.

Návštevníci budú môcť na jednom mieste obdivovať takmer štyridsať druhov leteckej techniky. Na výstavnej ploche Aerosalónu nájdu priaznivci letectva hlavne športové lietadlá, vírniky, vrtuľníky, ultraľahké lietadlá kategórie Ultralight (UL) a Light Sport Aircraft (LSA), najmä od výrobcov z Českej a Slovenskej republiky. Okrem toho budú mať v priestoroch Aerosalónu svoje prezentačné miesta aj vzdelávacie inštitúcie z oblasti letectva. Našou ambíciou je nielen zviditeľniť letecký priemysel, ale aj zatraktívniť program v rámci festivalu.

Aerosalón je určený pre širokú laickú aj odbornú verejnosť, pre všetky vekové kategórie. Jednotlivé lietadlá, firmy a organizácie, ktoré budú participovať na Aerosalóne postupne predstavíme sériou samostatných článkov. Vstúpte do nášho Aerosalónu a prežite nezabudnuteľný Festival letectva v Piešťanoch!

Facebook
YouTube
Instagram