Na leteckých šou návštevníkom zo vzletovej a pristávacej dráhy väčšinou mávajú z kokpitov lietadiel domáci i zahraniční piloti. Predvádzajú majstrovstvo pilotáže, maximálnu precíznosť a dokonalé zladenie so svojím strojom. Ak sa však na tom istom mieste objaví osem paraglajdistov pripravených vymaľovať nočné nebo farebnými dymami, môže nám to vyraziť dych. Pripravte sa, že na Festivale letectva v Piešťanoch uvidíte v dňoch 6. až 8. mája 2022  unikátne zastúpenie účastníkov z Poľska, aké na Slovensku ešte nebolo. Okrem legendárnych stíhacích lietadiel MiG 15, predvedie svoje sólo letecké eso Marek Choim na stroji EXTRA 330. Na nebi sa objaví aj letecký kúzelník Dawid Walas na vrtuľníku BO 105 a jedinečná paraglajdistická skupina lietajúcich drakov, ktorá v noci osvetlí kúpeľné mesto na Váhu farebnými svetlami do rytmu hudby.

Nebo nad Piešťanmi osvietia v noci The Flying Dragons

Poľský tím tvorí osem pilotov, ktorí sa venujú motorovému paraglajdingu. Nebo im slúži ako omaľovánka, po ktorej maľujú farebnými dymami. Na Festivale letectva ich však návštevníci neuvidia počas dňa. Predvedú sa počas veľkolepej nočnej šou, v ktorej „lietajúci draci“ ohromia piešťanské publikum vďaka spojeniu kúzla pyrotechniky, svetla a hudby. Skupina už niekoľko rokov dokazuje, že motorový paraglajding dokáže urobiť pôsobivú šou, podobne ako aj iné lietadlá. Svedčí o tom niekoľko víťazstiev v medzinárodnej leteckej ankete  „Cumulus“ v kategórii Display Team.

Fenomenálny Dawid Walas sa predvedie cez deň aj v noci

Úžasné letové schopnosti doplnené svetelnými efektmi ukáže návštevníkom piešťanského leteckého festivalu aj pilot Dawid Walas so svojím vrtuľníkom Bo 105. Ide o ľahký dvojmotorový viacúčelový vrtuľník s štvorlistovým nosným a dvojlistovým tlačeným vyrovnávacím rotorom. Tento stroj je v súčasnosti jediným vrtuľníkom na svete, ktorý je technicky vybavený tak, aby dokázal zvládnuť celú plejádu neuveriteľných manévrov (napríklad aj salto).

Letecké eso Marek Choim ohúri návštevníkov počas dňa aj pri západe slnka

 Na Festivale letectva v Piešťanoch  by ste si rozhodne nemali nechať ujsť ani akrobatické kúsky doplnené svetelnými efektmi v podaní špičkového poľského pilota Mareka Choima.  „Všetci sme sa tešili na jeho okúzľujúcu šou už v roku 2020. Pandémia koronavírusu však prekazila naše plány a Festival letectva musel byť zrušený. Som rád, že v máji si budeme môcť konečne vychutnať jeho majstrovstvo pilotáže a dych-vyrážajúce manévre. Za dodržania všetkých potrebných bezpečnostných pravidiel predvedie návštevníkom so svojím strojom EXTRA 330 neuveriteľné kúsky,“ hovorí Hubert Štoksa, riaditeľ Slovenskej leteckej agentúry.

Dvojica historických bonbónikov MiG 15

Návštevníci si ich pamätajú z Medzinárodných leteckých dní SIAF 2021, ktoré sa konali na Letisku v Kuchyni. Nádych histórie nebude chýbať ani v Piešťanoch, pretože poľskí piloti na dvoch legendárnych stíhacích lietadlách MiG-15 predvedú spoločnú dynamickú ukážku za šera i počas dňa aj na Festivale letectva.

Nezabudnite nás sledovať na našich sociálnych sieťach:

Facebook
YouTube
Instagram

Vstupenky na túto unikátnu akciu sú už v predpredaji dostupné tu: