Nebo nad Piešťanmi aj tento rok rozsvieti nočná letecká šou

Aj tohtoročná letecká sezóna prinesie dve najúspešnejšie letecké akcie – májový Festival letectva v Piešťanoch (20. – 21. máj) s veľkolepou nočnou šou a septembrové Medzinárodné letecké dni SIAF 2023 v Malackách. Organizátori už v týchto dňoch intenzívne pracujú na prípravách oboch podujatí a milovníkom letectva a lietania opäť sľubujú nezabudnuteľné zážitky. V Piešťanoch sa aj tento rok návštevníkom postarajú o zimomriavky, a to vďaka nočným vystúpeniam skúsených leteckých akrobatov, stovkám svetielok z dronovej, pyrotechnickej i laserovej šou či detskému leteckému festivalu.

Bolo to niečo neskutočné, nádherné, krásne, emotívne, nezabudnuteľné… Úžasný zážitok a atmosféra… Kto tam nebol, môže ľutovať.  Už sa tešíme na ďalší ročník,“ nešetrili chválami pred rokom návštevníci piešťanského letiska na Festivale letectva Piešťany 2022 i diskutujúci na sociálnych sieťach. Organizátorom sa totiž v minulom roku podarilo do kúpeľného mesta priniesť to, čo sme ešte nikdy na žiadnych slovenských leteckých podujatiach nezažili.

Teší ma, že po pozitívnych ohlasoch z minulého roka môžeme pokračovať v prípravách Festivalu letectva v Piešťanoch 2023. Dvojdňový festival prinesie fajnšmekrom nočnú leteckú šou a rodiny s deťmi zas zabaví detský letecký festival. Verím, že pokoríme minuloročnú hranicu 22-tisíc návštevníkov, a vďaka spokojným divákom, účastníkom i partnerom budeme opäť bližšie k tomu, aby aj piešťanský Festival letectva získal čestné miesto na mape európskych leteckých podujatí,“ hovorí Hubert Štoksa, riaditeľ FLP 2023.

V sobotu, 20. mája budú môcť počas dňa, po zotmení i v noci všetci návštevníci sledovať akrobatické kúsky leteckej techniky v podaní skúsených domácich a zahraničných  akrobatov, ktorí majú svoje lietadlá či vrtuľníky vybavené rôznymi pyroefektmi. Chýbať nebude svetelná šou, nočné nafukovanie teplovzdušných balónov i hromadný štart svietiacich sto dronov v sprievode hudby vytvárajúcich na nebi rôzne dynamické tematické obrazce a symboly.

„V nedeľu, 21. mája si prídu na svoje predovšetkým deti vďaka novému konceptu detského leteckého festivalu. Tento deň bude špeciálne venovaný a prispôsobený pre rodiny a najmenších divákov. Pripravujeme pohybové, vzdelávacie a zábavné atrakcie doplnené o sprievodný program, autogramiádu a koncerty známych detských hudobných kapiel,“ hovorí Ingrid Ižipová z organizačného tímu FLP 2023.

Organizátori budú postupne odhaľovať detaily, preto nezabudnite sledovať web www.festivalletectva.sk či sociálne siete podujatia (FB, IG, YouTube). Vstupenky, ako aj zľavnené rodinné vstupy bude možné si zakúpiť cez predpredaj.sk.

——

Myšlienka Festivalu letectva, ktorý je mladším bratom Medzinárodných leteckých dní MLD SIAF zameraných na prehliadku vojenskej leteckej techniky, vznikla v roku 2019, keď sa uskutočnil jeho prvý ročník. Dejiskom podujatia sa stalo Letisko v Piešťanoch, ktoré dovoľuje zahrnúť do programu aj to, čo na SIAF-e nie je možné. Obe letecké šou prinášajú nadšencom letectva niečo iné – výnimočné. Organizátor piešťanského Festivalu letectva je Slovenská letecká agentúra, spoluorganizátormi sú Trnavský samosprávny kraj a Letisko Piešťany.

Nezabudnite nás sledovať na našich sociálnych sieťach:

Facebook
YouTube
Instagram