Počas piatkového dopoludnia odštartoval na piešťanskom letisku prvý deň Festivalu letectva otvorením unikátnej výstavy Aeroexpo. Fanúšikovia letectva mohli počas prvého dňa obdivovať  desiatky domácich i zahraničných vystavovateľov leteckej techniky, výrobcov lietadiel či doplnkov a príslušenstva. Súčasťou výstaviska sú aj letecké školy, poskytovatelia leteckých služieb a inštitúcie v oblasti letectva. Okrem bohatého letového programu počas dňa, za šera i v noci, je Aeroexpo návštevníkom k dispozícii aj počas celého víkendu.

Skúsenosti z minulých ročníkoch, pozitívne reakcie účastníkov, no zároveň výhodné geografické postavenie Slovenska v strede Európy, motivovali organizátorov k tomu, aby dali leteckým partnerom ešte väčší a lukratívnejší priestor. Preto  vznikla myšlienka výstavy leteckej techniky, ktorú môžu záujemcovia nájsť na piešťanskom letisku pod značkou Aeroexpo.

Jednu časť piešťanského festivalu tvorí trojdňový maratón, v rámci ktorého môžeme obdivovať jedinečnú leteckú, balónovú, dronovú či pyrotechnickú a laserovú šou v noci.  Naším  snom však bolo mať na Slovensku ešte niečo, čo bude akousi oslavou letectva. Som rád, že po ťažkých časoch pandémie sa nám to podarilo a mohli sme dnes otvoriť prvý ročník exkluzívneho Aeroexpo. Ďakujem všetkým vystavovateľom, ktorí chcú ukázať návštevníkom, čo majú, a čo je ich srdcovou záležitosťou,“ povedal počas otvorenia Aeroexpo riaditeľ Slovenskej leteckej agentúry Hubert Štoksa.

Program Festivalu letectva v Piešťanoch, ako aj zoznam všetkých vystavovateľov nájdu návštevníci na webe Festivalu letectva. Na európskej výstave letectva – Aeroexpo je možné obdivovať viac ako 70 kusov leteckej techniky z celej Európy. Bonbónikom sú kúsky, ktoré zožali úspech aj na nedávnom EXPO v Dubaji či slovenská premiéra ultraľahkého vrtuľníka.
Na otvorení Aeroexpo sa zúčastnil aj minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal.

„Som rád, že po vzore zo zahraničia sa do Piešťan podarilo doniesť jedinečnú nočnú leteckú, dronovú, laserovú a pyrotechnickú šou. Veľký potenciál má aj prvý ročník Aeroexpo, preto je namieste poďakovať sa všetkým, ktorí k nám merali cestu zo Slovenska i zahraničia. V oblasti letectva robíme veľa vecí aj na ministerstve s mojím tímom a leteckou komunitou. Okrem toho, že pripravujeme nový letecký zákon, paralelne sa snažíme o to, aby sme našim úspešným výrobcom uľahčili export do zahraničia. Celému organizačnému tímu držím palce a prajem úspešný priebeh podujatia,“ povedal minister Doležal.

Letisko Piešťany má výhodnú polohu v Trnavskom regióne. Vďaka tomu je jednoducho a rýchlo dosiahnuteľné všetkými možnými druhmi dopravy. Nachádza sa približne 5 km od centra mesta. Predseda Trnavského samosprávneho kraja potvrdil, že piešťanské letisko je unikátnym miestom, ktoré má pre letectvo, mesto Piešťany, ale aj región samotný, nesmierny význam.

 

Máme za sebou obdobie, keď sme snívali sen o tom, aby sa na piešťanské letisko vrátila akcia. Podarilo sa a dnes otvárame jedinečné podujatie, ktoré podčiarkuje, že je to letisko, že sa máme čím pochváliť aj v letectve  a leteckej doprave, že máme zanietených pilotov, výrobcov… Môžeme sa tešiť z akcie, ktorá má potenciál mať nadregionálny charakter. Toto letisko má byť rozlietané, pretože tvorí unikátny typ infraštruktúry, ktorý môže znamenať rozvoj. Verím, že Festival letectva a prvý ročník Aerosalónu budú úspešnými, a že stojíme pri začiatku novej jedinečnej tradície,“ povedal predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

Nezabudnite nás sledovať na našich sociálnych sieťach:

Facebook
YouTube
Instagram

Vstupenky na túto unikátnu akciu sú už v predpredaji dostupné tu: