„Festival letectva Piešťany 2021 odštartujeme veľkolepou NIGHT AIRSHOW, kde naši fanúšikovia a návštevníci zažijú nevídaný večer!“

Každý organizátor hromadného podujatia chce, aby jeho „dielo“ napredovalo a bolo z roka na rok kvalitnejšie, veľkolepejšie a aby každý jeden návštevník odchádzal domov nadšený. To do bodky platí aj o Festivale letectva Piešťany, ktorému dala minulý ročník 2020 stopku pandémia Covid-19 a hoci sú nasledujúce dni, týždne či mesiace stále neisté, tím Festivalu letectva Piešťany naplno pracuje, aby nič v roku 2021 nezostalo na náhodu.

„Keby sme nechceli napredovať, tak by sme boli určite zlí organizátori. Tým, že sme rozbehli tento festival, otvárajú sa nám nové obzory a možnosti. S myšlienkou nočnej leteckej šou sa pohrávam už približne štyri roky a tým, že na letisku Piešťany môžeme využiť pyrotechniku či laserové efekty, tak naša voľba bola jasná. Festival letectva Piešťany 2021 otvorí NIGHT AIRSHOW,“ hovorí nadšene riaditeľ Festivalu letectva Piešťany Hubert Štoksa.

Rozžiarený L-29 Delfín

Vývoj laserových efektov či pyrotechniky ide dopredu a odzrkadľuje sa to aj na tom, že na lietadlá pribúdajú takéto efekty, čo je pre oko nadšenca neopísateľným zážitkom. „Preto chceme náš festival rozšíriť o pravidelnú nočnú leteckú šou, ktorá sa bude vždy konať v predvečer Festivalu letectva Piešťany. Začne to vždy za súmraku, kedy budú vystupovať lietadlá na túto viditeľnosť a potom samozrejme v neskorších hodinách, na čo sú zase vycvičení piloti s licenciou lietania v noci. Momentálne spolupracujeme s prevádzkovateľom lietadla L-29 Delfín o montáži laserových efektov na toto lietadlo. Už dnes môžem prezradiť, že ak všetko pôjde ako má, tak uvidíme prvé podzvukové lietadlo, ktoré bude mať namontované pod krídlami vysokovýkonné laserové efekty,“ poodhaľuje informácie zo zákulisia.

Večer plný hviezd

Organizátori komunikujú aj o tom, aby ste na NIGHT AIRSHOW 2021 videli aj Martina Šonku, čo je víťaz svetovej série Red Bull Air Race, ale aj miláčika publika Zoltána Veresa, ktorý je zase majstrom sveta v akrobacii. „Samozrejme komunikujeme aj s pilotmi zo Slovenska a zahraničia, ktorí budú mať na lietadlách osadenú efektnú techniku. Nemôžem zabudnúť, že v tomto smere spolupracujeme aj s firmami KVANT a PYRA, ktoré sú v oblasti pyrotechniky či laserových efektov špičkou. Je to pre všetkých veľká výzva a niečo nové, preto sme v úzkej súčinnosti aj s Dopravným úradom SR či autoritami, ktoré povoľujú projektovú dokumentáciu,“ vysvetľuje riaditeľ.

Pred samotným zahájením NIGHT AIRSHOW  7. mája 2021 na letisku Piešťany sa uskutoční veľkolepé večerné nafukovanie balónov, za ktorým bude nasledovať už spomínaná nočná šou. Tá bude rozdelená do troch blokov a už teraz je jasné, že to bude ohromné…

 

Ak máte nejaký tip na tému, ktorá by vás zaujímala, pokojne svoje podnety alebo postrehy píšte na mail: media@slla.sk

Facebook
YouTube
Instagram