Predstavte si piešťanské letisko ponorené do tmy, nad ktorým predvádza pilot jedinečnú leteckú akrobaciu sprevádzanú farebnými dymami, dynamickou hudbou a ohňostrojom. O takomto niečom nemusíte už len snívať, ale môžete to zažiť aj na vlastnej koži. V dňoch 6. až 8. mája 2022 totiž privítame na Festivale letectva v Piešťanoch tím profesionálov pilotov, akrobatov, leteckých technikov i pozemný personál priamo zo Škandinávie. Okrem akrobatickej skupiny CATWALK lietajúcich mačiek pózujúcich na krídlach lietadla, akoby kráčali po prehliadkovom móle, sa predstaví formácia Ragnarök, ale aj piloti so sólo ukážkami dvojplošníkov Thor a Fenhir.

 V roku 2014 nechýbali na sliačskych Medzinárodných leteckých dňoch SIAF, kde predviedli návštevníkom podujatia dych vyrážajúce manévre. Po ôsmich rokoch mieria opäť na Slovensko a fanúšikovia vzdušnej akrobacie ich budú môcť obdivovať počas trojdňového programu na Festivale letectva v Piešťanoch. Atraktívna skupina CATWALK je vyhľadávaná na mnohých sviatkoch letectva a už dávno si získala srdcia dospelých i detí. Návštevníci častokrát so zatajeným dychom sledujú odvážne členky tímu, ktoré počas svojich vystúpení stoja alebo visia na krídlach lietadla. Zatiaľ čo pilot predvádza  mnoho úžasných akrobatických manévrov a slučiek, ony pózujú v rôznych formáciách – napr. lenivá mačka či super mačka. Keď k tomu pridáme dym vo farbách vlajky Slovenska či nočnú akrobatickú svetelnú šou s LED svetlami, lasermi i pyrotechnikou v sprievode hudby,  máme sa skutočne na čo tešiť!

V piatok, v sobotu i nedeľu sa na piešťanskom letisku zároveň predvedie počas dňa i za súmraku leteckému oku lahodiaca formácia Ragnarök. Tešiť sa môžeme na dynamické manévre s bielym aj farebným dymom a počas západu slnka i na ohromujúci farebný pyrotechnický ohňostroj. Jeden z najvýkonnejších piestových dvojplošníkov Thor, vyrobený na mieru pre pilota Jacoba Holländera, ktorý pred očami divákov predvádza pri preťažení od +9 do -7 jedinečnosť a živelnosť tohto stroja, budú môcť diváci obdivovať po všetky tri festivalové dni. Nebudú chýbať manévre ako ostrie noža, slučky, pády, otáčanie sa smerom nahor, vznášanie a mnoho iného…

Spolu s našimi lietadlami zabávame leteckých nadšencov po celom svete. Bude pre nás potešením byť súčasťou Festivalu letectva Piešťany 2022,“ hovorí pilot Jacob Holländer.

Nezabudnite nás sledovať na našich sociálnych sieťach:

Facebook
YouTube
Instagram

Vstupenky na túto unikátnu akciu sú už v predpredaji dostupné tu: