Nočnú oblohu v Piešťanoch rozsvieti špičkový poľský akrobat Marek Choim

Na „prebudenie“ leteckých chuťových pohárikov máme pre vás výbornú správu. Pokojne by sme si mohli nechať predstavenie tohto účastníka na koniec ako čerešničku. Chceme však, aby ste o ňom vedeli už dnes. Na Festival letectva do Piešťan prijal pozvanie špičkový letecký akrobat, ktorý predvedie jedinečné manévre nielen počas dňa. Farebnými dymami a pyrotechnickými efektmi vymaľuje piešťanskú oblohu aj po zotmení, 8. mája 2020, v rámci historicky prvej nočnej leteckej šou na Slovensku.   

Ako sme vám už avizovali, tohtoročný Festival letectva bude trvať až tri dni. Jedinečná nočná letecká šou sa uskutoční v piatok, 8. mája. A bude to bomba! Ostatné dva víkendové dni pôjdu v štandardnom režime tak, ako sme zvyknutí na iných leteckých podujatiach. Jeden z potvrdených účastníkov, ktorý sa predvedie nielen počas dňa, ale aj v noci je Choim team. Marek Choim je vynikajúci poľský letecký akrobat a jeden z priekopníkov lietania atraktívnych leteckých vystúpení v noci s použitím svetelných a pyrotechnických efektov.

 „Povolaním som podnikateľ, srdcom pilot a robím to, čo mám rád. Mám tú česť, že patrím len k pár pilotom na svete, ktorí môžu vystupovať s tým najlepším akrobatickým lietadlom Extra 330SC s použitím farebných dymov a pyrotechniky,“ prezrádza Marek Choim

So svojím parťákom EXTRA 330 SC predvedie tie najnáročnejšie manévre

Extra 330SC je jednomiestne, dolnokrídle vysoko-výkonné akrobatické lietadlo určené pre kategóriu súťažných pilotov „unlimited” a „freestyle”. Patrí medzi najlepšie súťažné akrobatické lietadlá certifikované na dosiahnutie preťaženia + 10/-10 G. Je vybavené certifikovaným motorom Lycoming AEIO-580 , ktorý bol špeciálne vyvinutý pre akrobatické lietadlá. Motor, ktorý ohromí výkonom až 315 HP umožňuje pilotovi vykonávať celú škálu náročných akrobatických manévrov. Maximálna rýchlosť v strmhlavom lete je limitovaná hodnotou 408 km/hod a uhlová rýchlosť otáčania dosahuje 420 stupňov za sekundu.

„Moje letové vystúpenia sa dajú rozčleniť do troch kategórií. Prvou je agresívne akrobatické lietanie kategórie „unlimited“ – bez obmedzení, druhou je letové vystúpenie cez deň s generátormi farebných dymov na koncoch krídiel a treťou je vystúpenie v noci/za súmraku s použitím pyrotechnických efektov.“ 

Niet pochýb, že vystúpenie poľského pilota so svojím jednomiestnym „parťákom“ Extra 330SC bude stáť za to. Sledujte náš web  a sociálne siete, kde vás budeme postupne zoznamovať s ďalšími účastníkmi, ich skvelými strojmi i s aktivitami, ktoré pre vás všetkých pripravujeme. Nezabudnite, vidíme sa  8. až 10. mája 2020 na Letisku Piešťany. 

Nájdete nás na:

Facebook
YouTube
Instagram