Vydavateľstvo CBS spol, s.r.o.

Vydavateľstvo CBS spol, s.r.o.

Firma CBS spol, s.r.o. vznikla v roku 2007.

Hlavným poslaním spoločnosti CBS je vytvárať originálne produkty, ktoré spája jedna spoločná vlastnosť – jedinečný pohľad na krajinu. Všetky súčasné alebo aj budúce produkty – či už maľované mapy, letecké knihy, čarovné knihy, turistické mapy, alebo letecké fotografovanie, či filmovanie – sú vždy spojené s týmto poslaním.

Maľované mapy a knižná edícia Slovensko z neba
Vydavateľská činnosť začala s vydávaním maľovaných máp Slovenskej i Českej republiky. Knižná edícia Slovensko z neba, ktorá sa stala najdôležitejším článkom pôsobenia vydavateľstva na trhu, obsahuje okresné a regionálne knihy, v ktorých čitateľ nájde každú slovenskú obec z vtáčej perspektívy.

VKÚ turistické mapy
V roku 2016 sa začal nový život máp VKÚ Harmanec. Vydavateľstvo tak odkúpilo kartografickú časť bývalého štátneho podniku Vojenského kartografického ústavu v Harmanci a stalo sa tak pokračovateľom vyše 70-ročnej kartografickej tradície Slovenska a zároveň Československa.

Knižná edícia Čarovné Slovensko
Prostredníctvom knižnej edície Čarovné Slovensko poskytujú možnosť spolupráce so slovenskými fotografmi, ktorých je fotenie nezištnou vášňou. Ich umeleckú prácu im pomáhajú zviditeľniť a ukázať svetu v podobe knižných publikácií.

Slovenské múzeum máp
V roku 2018 zriadila firma Slovenské múzeum máp, v ktorom sa návštevníci dozvedia o histórii Vojenského kartografického ústavu v Harmanci, o výrobe máp v minulosti i súčasnosti, o tom, ako sa v 16. storočí mapovalo územie a k tomu všetkému si môžu prostredníctvom najnovších výdobytkov techniky vyskúšať mnoho veci interaktívnou formou.

Letecké fotografovanie a filmovanie
Nakoľko je vydavateľstvo CBS leteckou firmou s licenciou Dopravného úradu SR, každoročne vytvára letecké snímkovanie Slovenska i Česka. V roku 2021 z eurofondov vyrobilo najväčšiu webovú databázu leteckých fotografií na Slovensku a sprístupnilo ju ľuďom na www.Aero-Photo.com

Letecké posádky troch športových lietadiel slovenskej výroby nevykonávajú iba letecké snímkovanie cez špeciálne upravené foto okno na pravej strane kabíny. Uchytením kamier na pravom krídle a na bruchu lietadla vytvárajú 360 stupňové videomapy, fotomapy a fotografie. Tieto novinky od roku 2021 sú dostupné aj pre verejnosť na YouTube kanáloch, alebo na platforme www.TravelVirtual.eu
Keďže je vydavateľstvo pokračovateľom výroby legendárnych turistických VKU máp, rozbehlo aj značku VKÚ Fashion s prvou kolekciou mapového trička – Mapyčka.

Menu

This content will appear inside a popup…