SportStar RTC

Evektor, spol. s. r. o.

Moderný dizajn, výnimočné letové vlastnosti a polovičné prevádzkové náklady v porovnaní s konvenčnými cvičnými lietadlami robí SportStar RTC jasnou voľbou nielen pre PPL/Part FCL výcvik v leteckých školách, ale aj pre udžovanie pilotných licencií alebo cestovania.

SportStar RTC má robustnú kovovú, eloxovanú a koróziu odolnú konštrukciu draku, ktorej kvalita a odolnosť je preverená náročnou prevádzkou lietadla v leteckých školách po celom svete. Všetky spoje konštrukcie sú nielen nitované, ale aj lepené pre vysokú odolnosť a zvýšenie únavovej životnosti.

Moderný dizajn a vybavenie kabíny SportStaru RTC umožňuje bezproblémové riadenie lietadla, všetky ovládacie prvky sú jasne označené av dosahu posádky. Pohodlné sedačky, nastaviteľné pedále, čalúnené bočné panely a ramenná opierka poskytujú výnimočnú mieru pohodlia, ktoré nemá pri letúne tejto kategórie obdobu. Široký presklený prekryt kabíny poskytuje takmer 360 ° výhľad počas všetkých fáz letu.

SportStar RTC spĺňa maximálne bezpečnostné požiadavky kladené na lietadlá General Aviation. Ďalšie zvýšenie bezpečnosti je dosiahnuté inštalovaním záchranného padákového systému, ktorý zaistí bezpečie posádky v prípade náhlej udalosti počas letu.

Pohodlná a priestranná kabína lietadla, moderná avionika a neprekonateľný výhľad z lietadla umožňujú posádke výnimočný zážitok pri cestovaní. Vnútorný priestor kabíny je v oblasti ramien posádky široký 1,18 m, prekonáva tak aj tradičné štvormiestne lietadlá Cessna alebo Piper a zaisťuje pohodlie aj pre posádku s vysokými postavami.

Model SportStar RTC
KrajinaČeská republika
PrevádzkovateľEVEKTOR
Celková dĺžka (m)5,98
Výška (m)2,48
Rozpätie krídel (m)8,65
Maximálna vzletová hmotnosť (kg)600
Dostup (m) 5000
Dolet (km)1300
Maximálna rýchlosť (km/h)213
Menu

This content will appear inside a popup…