fbpx

SKYLEADER

Spoločnosť Zall JIHLAVAN airplanes s.r.o. má viac ako dvadsaťpäťročnú tradíciu, už viac ako desať rokov vystupuje pod obchodnou značkou SKYLEADER.

Zall JIHLAVAN airplanes s.r.o.

Spoločnosť zamestnáva 60 pracovníkov a patrí medzi popredných výrobcov ultraľahkých lietadiel v Českej republike. V portfóliu spoločnosti sa nachádza široké spektrum lietadiel, ktoré sú v svojom odbore jedny z najkvalitnejších.

Lietadlá SKYLEADER lietajú na každom jednom kontinente. Vlajkovou loďou spoločnosti je model SKYLEADER 600. Uvedené lietadlo je z konštrukčného hľadiska celokovové, dvojmiestne lietadlo v kategórii UL/LSA do 600 kg MTOM (maximálna vzletová hmotnosť ) s lichobežníkovým krídlom v dolnoplošnom usporiadaní. Užívateľom poskytuje luxus a pohodlie na dlhé lety aj z toho dôvodu, že vo svojej kategórii má jeden z najpriestranejších kokpitov (šírka 1,28 m). Profil krídiel a Fowlerové klapky na lietadle SKYLEADER 600 zabezbečujú široký rozsah rýchlostí a veľmi nízké pádové rýchlosti. Lietadlo sa vyrába s pevným podvozkom s aerodynamickými krytmi kolies alebo so zaťahovacím podvozkom. SKYLEADER 600 je určený hlavne pre rekračné lietanie, pilotný výcvik alebo speciálně operácie. Ďalším modelom je lietadlo SKYLEADER 400, z konštrukčného hľadiska predstavuje celokovové, dvojmiestne športové lietadlo. V porovnaní s lietadlom SKYLEADER 600 má veľmi športový dizajn, disponuje unikátnym systémom otvárania kabíny. Krídla lietadla sú vybavené tzv. wingletmi. Lietadlo SKYLEADER 400 je obratné a vysoko odolné, z uvedených dôvodov je veľmi vhodné pre letecké školy a aerokluby. V ponuke spoločnosti Zall JIHLAVAN airplanes s.r.o. sa nachádzajú aj ďalšie modely lietadiel riešené ako kovové dvojmiestne dolnoplošníky SKYLEADER 200 a SKYLEADER 500 a karbon kompozitový dvojmiestny hornoplošník SKYLEADER GP One.

ModelSKYLEADER 400
Rozpätie (m)9,10
Dĺžka (m)6,30
Výška (m)2,36
Plocha krídla (m2)11,47
Cestovná rýchlosť (km/h) 175
Maximálna rýchlosť (km/h)260
Dolet (km)760
Vytrvalosť (h)4,5 + 30 min.
Pohonná jednotkaRotax 912 UL/ULS, Continental O-200D
Výkon (ks)80-100
Menu

This content will appear inside a popup…