Letecká amatérska asociácia SR

Letecká amatérska asociácia SR

Letecká amatérska asociácia SR (LAA SR) vznikla v roku 1993, kedy sa stala zastrešujúcou organizáciou pre lietanie na bezmotorových padákových klzákoch (PK), bezmotorových závesných klzákoch (ZK), motorových padákových klzákoch (MPK) a motorových závesných klzákoch (MZK). V súčasnosti sme najväčšia poverená športová letecká organizácia na Slovensku.

Príroda, čistý vzduch, kľud a pohoda, okorenené adrenalínom – toto všetko a ešte viac môžete zažiť, pokiaľ lietate na našich druhoch športových lietajúcich zariadení. Naše lietanie je určené pre všetky vekové kategórie od 15 rokov a pre tých menej odvážnych je možnosť absolvovať tandemové lety so skúseným pilotom. Je to najjednoduchší spôsob, ako si splniť svoj sen o lietaní.

Okrem výcviku nových pilotov tvoríme športové reprezentácie, ktoré nás úspešne reprezentujú na svetových a európskych medzinárodných podujatiach. Každoročne usporadúvame majstrovské súťaže so zahraničnou účasťou vo všetkých našich odbornostiach. V súčasnej dobe prebieha športový projekt s mládežou a talentovanými juniormi, do ktorých vkladáme nádeje ako do budúcich reprezentantov Slovenska.

Menu

This content will appear inside a popup…