Letecká akrobacia, bohatá výstava leteckej techniky, nočná, dronová i pyrotechnická šou. Druhý ročník Festivalu letectva v Piešťanoch sa postaral o jedinečné zážitky a nezabudnuteľné chvíle tisícom návštevníkom zo všetkých kútov Slovenska i zahraničia. Práve vďaka pozitívnym ohlasom, spokojným účastníkom a partnerom sa zrodila ďalšia skvelá letecká šou, ktorá má ambíciu získať čestné miesto na mape európskych leteckých podujatí. Už dnes sa môžu fanúšikovia letectva tešiť na Medzinárodné letecké dni SIAF 2022 v Malackách, ktorými organizátori v závere augusta uzatvoria tohtoročnú leteckú festivalovú sezónu.

Myšlienka Festivalu letectva, ktorý je mladším bratom Medzinárodných leteckých dní SIAF zameraných na prehliadku vojenskej leteckej techniky, vznikla v roku 2019, keď sa uskutočnil jeho prvý ročník. Dejiskom podujatia sa stalo Letisko v Piešťanoch, ktoré dovoľuje zahrnúť do programu aj to, čo na SIAF-e nie je možné. Obe letecké šou prinášajú nadšencom letectva niečo iné – výnimočné.

Festival letectva 2022 si užilo takmer 22 000 návštevníkov

Organizátorom sa v dňoch 6. až 8. mája podarilo do Piešťan priniesť to, čo sme ešte na žiadnych slovenských leteckých podujatiach nikdy nezažili. Parádne výkony domácich a zahraničných účastníkov počas dňa, šera alebo noci, nočná dronová šou so sto dronmi, preteky bývalého monopostu F1 so stíhačkou, bohatý sprievodný program, ale aj najväčšia pyrotechnická a laserová šou, zanechali v každom, kto miluje letectvo a lietanie, obrovské emócie.

„V mene celého organizačného tímu FLP 2022 sa chcem úprimne poďakovať všetkým návštevníkom, účastníkom, pilotom, organizačnému tímu, partnerom i sponzorom, bez ktorých by sa podujatie po dvoch rokoch obmedzení súvisiacich s pandémiou koronavírusu nikdy nemohlo uskutočniť. Vážim si každého, kto sa nebál, a napriek náročnému obdobiu, ktoré sme prežili, do toho išiel s nami naplno. Festival letectva zanechal vo väčšine ľudí pozitívne dojmy, preto som presvedčený, že do ďalších rokov máme na čom stavať. Ďakujem aj za kritické komentáre, ktorými sa budeme zaoberať, aby sme z Festivalu letectva v Piešťanoch vytvorili podujatie, ktoré bude právom patriť medzi vyhľadávané letecké akcie v Európe,“ hovorí Hubert Štoksa, riaditeľ Slovenskej leteckej agentúry.

Bez partnerov by to nemalo zmysel

Partneri podujatia urobili maximum, aby bol piešťanský Festival letectva úspešný. „Všetkým touto cestou ešte raz ďakujeme za dôveru a ústretovosť. Náš Festival letectva je aj vaším festivalom letectva. Tešíme sa na našu ďalšiu spoluprácu,“ dopĺňa Michal Styk, marketingový a eventový manažér FLP.

Špeciálne poďakovanie patrí hlavnému spoluorganizátorovi Trnavskému samosprávnemu kraju, Letisku Piešťany, mestu Piešťany, programovému partnerovi Ministerstvu zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Slovakia Travel i veliteľstvu Vzdušných síl OS SR. Okrem exkluzívneho partnera AERO Vodochody, generálneho partnera Lockheed Martin, hlavných partnerov
Leonardo a hlavných mediálnych partnerov Ja som Fun Radio, Televízia TA3 a Najmama.sk, patrí poďakovanie aj  ostatným partnerom Festivalu letectva, že mali odvahu a rozhodli sa do toho ísť v týchto neľahkých časoch.

Ďakujeme!

Tešíme sa na vás všetkých opäť o rok na Festivale letectva Piešťany 2023.

Nezabudnite nás sledovať na našich sociálnych sieťach:

Facebook
YouTube
Instagram