Všetci vyznávači letectva, leteckej techniky, no najmä leteckej histórie ich mohli vidieť na Slovensku už v roku 2013 i 2017 v rámci Medzinárodných leteckých dní SIAF na Sliači. Pred dvomi rokmi museli napriek potvrdenej účasti svoje účinkovanie na Festivale letectva v Piešťanoch zrušiť z dôvodu pandémie koronavírusu.  Česká letecká skupina  Pterodactyl Flight mieri so svojimi replikami historických lietadiel na piešťanské letisko opäť, aby návštevníkom od 6. do 8. mája 2022 priblížila vzdušné i pozemné súboje z obdobia prvej svetovej vojny.

Predstavenie skupiny Pterodactyl Flight pôsobí veľmi realisticky, o čom sa mohli presvedčiť diváci viacerých leteckých podujatí doma i vo svete. Vystúpenie je koncipované ako stretnutie dvoch armád, ktoré sa snaží priblížiť divákom surovosť vojnového besnenia prvej svetovej vojny, a zároveň vzdať hold obetiam na oboch stranách konfliktu. Pozemná časť ukážky spolu s pyrotechnickými efektmi a streľbou dotvára atmosféru neľútostných bojov.

Návštevníci Festivalu letectva v Piešťanoch budú môcť v rámci 20-minútových vystúpení vidieť na nebi i zemi repliky dvojmiestneho prieskumno-stíhacieho lietadla Sopwith 1½ Strutter, jednomiestne stíhacie lietadlá S.E.5a a Fokker E-III, legendárny stíhací trojplošník Fokker Dr.I, ale aj lietadlá Moranne 185 či ELSA Fokker D VII.

Tieto repliky historických lietadiel z obdobia I. a II. svetovej vojny vyrába spoločnosť Pterodactyl Ltd. Stavané sú v kategórii ultraľahkých lietadiel metódou drevené krídlo, zvárané prepážky a plátenný poťah. Skupina Pterodactyl Flight tieto lietadlá následne dôkladne testuje a predvádza v rámci vzdušných súbojov na leteckých dňoch a iných podujatiach. Nenechajte si ich ujsť na piešťanskom letisku 6. až 8. mája 2022. Nezabudnite nás sledovať na Facebooku aj Instagrame.

Nezabudnite nás sledovať na našich sociálnych sieťach:

Facebook
YouTube
Instagram

Vstupenky na túto unikátnu akciu sú už v predpredaji dostupné tu: