Festival letectva v Piešťanoch nebude len o nováčikoch, ale aj o dobre známych a pravidelných účastníkoch leteckých podujatí. V dňoch 6. až 8. mája budete môcť na piešťanskej oblohe pozorovať jedinečné formácie profesionálnych parašutistov zo Slovenska i Českej republiky v zoskupení Compact Skydive Team s 25-ročnou tradíciou.  

Česko-slovenský tím má na svojom konte tisícky zoskokov a v portfóliu mnoho náročných prvkov. Sú výsledkom profesionálneho prístupu, sústavného tréningu, precíznosti a veľkej disciplíny. Atraktívny a originálny program predvedú aj návštevníkom Festivalu letectva.

Tento rok sa v Piešťanoch po prvý raz predstaví až šesť našich borcov v dynamickom zoskupení aj so svojou zostavou Drak. Na otvorených padákoch sa spoja do formácie a posledný v poradí vypustí až 33 metrov dlhú farebné stuhu, takže finálna zostava vyzerá na oblohe ako drak. Okrem toho predvedú figúry ako Stack plane tzv. rebrík, nožový let tzv. sekera a zrkadlový let. Všetko však bude záležať aj od počasia a poveternostných podmienok,“ prezrádza Oľga Danielová z Compact Skydive Tímu.

Slovenskou tréningovou základňou skupiny je letisko v Spišskej Novej Vsi, a naopak českou letisko Krnov. K vystúpeniu parašutisti využijú najväčšie jednomotorové lietadlo a dvojplošník na svete Antonov AN2, ktoré je bude aj súčasťou letovej ukážky. Tento rok sa môžu fanúšikovia tešiť na zostavu Jirka Pospíšila, Martina Kučeru, Petra Slivovského, Adriany Špottovej, Tomáša Demla a Zdeňka Chylika.

 O členoch Compact Skydive Teamu

Jirka Pospíšil: počet zoskokov  cez 4500. Je trénerom a pilotom zostavy. Viacnásobný majster ČR a účastník niekoľkých Majstrovstiev sveta v parašutizme.

Martin Kučera: počet zoskokov 2000. Patrí k európskym rekordmanom. Je účastníkom európskeho rekordu vo veľkých zostavách, niekoľkých Majstrovstiev sveta v parašutizme a viacnásobný majster ČR.

Peter Slivovský:  počet zoskokov  5500+.  Pilot lietadiel, vicemajster sveta v presnosti pristátia a viacnásobný majster Slovenska a účastník niekoľkých Majstrovstiev sveta v parašutizme.

Adriana Špottová: počet zoskokov 1500+. Je reprezentantkou ČR, jedinou ženou v Čechách i na Slovensku skáčucou túto náročnú parašutistickú disciplínu. Zároveň je aj jedinou ženou v  Compact Skydive  tíme.

Tomáš Deml: počet zoskokov 1000+. Účastník európskeho rekordu vo veľkých zostavách, reprezentant ČR.

Zdeněk Chylik: počtet zoskokov 2000+, reprezentant ČR a účastník niekoľkých majstrovstiev ČR a majster ČR.