Po dlhej dobe si môžeme opäť naplno užívať slobudu aj počas kultúrnych podujatí. Môžeme sa spoločne stretnúť a prežiť niečo nové a nezabudniteľné. Preto budeme radi, ak si už najbližší víkend nájdete cestu na Lesisko Piešťany, kde budete môcť zažiť neopakovateľnú atmosféru Festivalu Letectva. A prečo je dobré nájsť si čas na letecký festival? Tu je hneď 7. dôvodov, prečo prísť a zažiť, čo ste ešte nezažili a videli, čo ste ešte nevideli. 

1. NOČNÁ SHOW
Na Slovensku sa v rámci šou pred divákmi predvedú lietadlá vo vzduchu absolútne prvýkrát za šera a noci, za sprievodu pyrotechnickej a laserovej šou. Doteraz sme boli zvyknutí na letový program len počas dňa. Ale tento ročník Leteckého festivalu, to všetko zmení. Po západe slnka nekončíme, ale budeme pokračovať do hlbokej noci. Bude to neskutočný zážitok, aký ste na Slovensku ešte nemali kde zažiť. Viac o nočnej show.

2. AEROSALÓN
Vzhliadnete európsku výstavu letectva – AEROEXPO, kde bude viac ako 70 kusov leteckej techniky. V priestore na statické ukážky leteckej techniky uvidíte prezentáciu výrobkov a služieb, príslušenstva a  komponentov pre leteckú a pozemnú techniku, vybavenie a doplnky  pre posádky lietadiel, technický a zabezpečujúci personál, ktoré ponúkajú  jednotliví vystavovatelia,  majitelia alebo prevádzkovatelia leteckej techniky. Bonbónikom budú kúsky, ktoré zožali úspech na nedávnom EXPO v Dubaji a slovenská premiéra ultraľahkého vrtuľníka. Viac o Aerosalóne.

3. DRONOVÁ SHOW
Prvenstvo bude patriť aj slovenskej šou so 100 dronmi počas tmy. Predstavte si hromadný štart svietiacich sto dronov v sprievode hudby, ktoré budú na nebi vytvárať rôzne dynamické tematické obrazce  a symboly. Každý bude mať približne 40 až 60 metrov. Viac o dronovej show.

4. DYCHBERÚCA PILOTNÁ AKROBACIA
Lietať budú najväčšie pilotné esá zo Slovenska, Čiech, Spojeného kráľovstva, Švédska, Litvy, Poľska a Maďarska. Uvidíme povestný „súboj titanov“, pretože počas Festivalu letectva uvidíte postupne Zoltána Veresa. Kairysa Jurgisa a Martina Šonku. Budete tak môcť porovnávať kvality týchto „nebeských bláznov“. Samozrejme, okrem nich, sme pre vás pripravili naozaj pestrý letový program počas dňa, šera a noci. Spomenúť môžeme aj Švédsku skupinu uznávaných profesionálov (Scandinavian airshow), ktorá predvedie na dennej oblohe predstavenie s atraktívnymi akrobatkami na krídlach lietadiel. Viac o letovom programe.

5. BALÓNOVÁ SHOW
Balóny sú vždy obdivuhodné svojou letmou krásu, voľným a pomalým pohybom po horizonte. Ale videli ste už balón aj z blízka? Leteli ste v balóne? Videli ste jeho nafukovanie počas večera? Festival Letectva spolu so spoločnosťou Letecké Zážitky si pre vás aj v tomto smere pripravilo zaujímavý program.  Spoločnosť Letecké Zážitky pôsobí na Slovensku už od roku 1996. Vtedy ešte pod pôvodným názvom. Dnes sprostredkováva lety, zoskoky a iné aktivity po celom Slovensku a snaží sa prispievať aj k rozvoju a napredovaniu slovenského letectva. Na Festivale sa zúčastnia s úplne novým balónom BB45Z, ktorý zišiel z výrobnej linky Kubíček Factory iba začiatkom tohto roka (2022). Svojou netypickou farebnou schémou patrí k najkrajším a najzaujímavejším balónom na Slovensku.

6. DETSKÝ LETECKÝ FESTIVAL
Pripravená je najväčšia rodinná a detská zóna na ploche až 8 000 m2, kde sa zabavia celé rodiny. Nájdete tu atrakcie a zábavu pre deti a mládež, tvorivé dielne a kreativitu, interaktívne technológie, edukačné aktivity, šport, nafukovacie skákacie hrady a mnoho iného. Viac o Detskom leteckom festivale.

7. HISTORICKÉ LETOVÉ, AJ STATICKÉ UKÁŽKY
Pre milovníkov histórie sme si pripravili zaujímavosti do letového programu ale aj statického. V letovom programe uvidíte naozaj zaujímavé skvosty, ktoré písali svoju históriou v minulom tisícročí, počas rôznych dôležitých momentoch ľudstva. Okrem leteckých exhibícií historických lietadiel, je pripravená aj vonkajšia expozícia lietadiel v spolupráci s Vojenským historickým múzom Piešťany.

A to nie je všetko! V rámci spomienky spojenej s výročím úmrtia generála Milana Rastislava Štefánika sa objaví aj kus opláštenia z lietadla Caproni Ca.33, v ktorom roku 1919 zahynul. Zábava, príjemné počasie, adrenalín, krása, úsmev, priatelia a dobré jedlo. Toto všetko a ešte viac zažijete na vlastnej koži, keď navštívite Festival letectva na piešťanskom letisku 6. – 8. mája 2022.